Jo pánové - létání to bude kalvárie.........

29. říjen 2008 | 08.57 |
› 

cccccccccccccccccc

28.10.2008 - Výzva Svazu modelářů ČR

Výzva Svazu modelářů ČR

Seznam letových ploch

Na webové stránce www.svazmodelaru.cz odkaz "aktuálně" si můžete přečíst, jak Svaz modelářů ČR řeší situaci, která nastala po tom, co Ministerstvo dopravy ČR vydalo Bezpečnostní opatření MD ČR – odbor civilního letectví č. 2/2008, kterým mimo jiné přidělila pro naši činnost letový prostor do maximální výše 100 metrů. Naší vyjednávací skupině se sice podařilo prosadit zrušení příslušných leteckých oběžníků C 13/08 z května 2008 a C 15/08 z června 2008, které by naši činnost zlikvidovaly, ale situace ještě není úplně dořešena. Podstatou sporu je, že mezirezortní pracovní skupina pro bezpilotní systémy při Ministerstvu dopravy ČR, která má na starosti přípravu koncepce regulace bezpilotních systémů v ČR, zahrnuje do svých předpisů všechny bezpilotní létající prostředky omezené maximální hmotností 150 kg a nebere ohled na Zákon o civilním letectví č. 1997 Sb. ve znění pozdějších předpisů, který odlišuje modely letadel do maximální hmotnosti 20 kg od ostatních.

Pro další vyjednávání potřebujeme vypracovat seznam všech letových ploch, které naše kluby využívají. Jedna z možných variant je ta, že pro letové plochy uvedené v seznamu bude povolena výjimka a modeláři je budou moci využívat tak jako dosud a pro létání jinde bude platit těch zmíněných 100 m maximální výšky. Tyto letové prostory by potom s největší pravděpodobností byly zaneseny do leteckých map.

Jistě si zase říkáte, co jsme to vymysleli za nový nesmysl, ale věřte, že je to vedeno naší snahou zajistit pro všechny modeláře v celé České republice důstojné provozování našeho koníčka.

Prosíme tedy, aby všechny kluby, ale i jednotlivci, kteří využívají jiných než klubových ploch, vyplnili níže uvedený dotazník a co nejdříve jej poslali na sekretariát na známou adresu: Svaz modelářů ČR, U Pergamenky 3, 170 00 Praha 7, nebo vyplnili elektronickou verzi tohoto dotazníku uvedenou na www.svazmodelaru.cz odkaz "Aktuálně" a poslali na sekretariát. Vyplnění prosím neodkládejte, požadované údaje posílejte obratem, protože je potřebujeme již do 15. listopadu 2008.

Ing. Petr Cejnar

Mgr. Miroslav Navrátil

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jo pánové - létání to bude kalvárie......... sedláček 28. 02. 2016 - 00:05