p.Jaroslav Jarkovský

2. únor 2008 | 17.57 |
Dámy a pánové
dovolte abych tady zavzpomínal na zašlou slávu LMK Jaroměř.I když hodně členů nyní působí v LMK TRIFID nedá mi to,abych nevzpomněl na pana Jaroslava Jarkovského.Fotky které zde budu zveřejňovat ,pocházejí z pozůstalosti Jardy Jarkovského s laskavým svolením paní Jarkovské . Jarda byl vynikající modelář a kamarád.Uměl postavit i nemožné,sehnat tenkrát okolo roku 1965 balsu,překližku atd.a dát ji nám,začínajícím modelářům.
To co vidíte na snímku byl" základ" nynějších vrtulníků.Byl to volně!! létající vrtulník s názvem PIRUETA .Jeho plánek vyšel v tehdejší řadě Modelář.Jarda rád poznával nepoznané a tak to vyrobil!!!Znovu říkám-nebylo nic!Jarda uměl železo,dřevo atd.
Já to viděl létat.Jarda to přivezl někdy v roce 1969(možná si rok pletu)na letiště Jaroměř.Vylezl ze svého šedého Spartaka,vytáhl PIRUETU nalil palivo do německého motoru Karl Zeis Jena 1ccm,natočil chytil za spodek a čekal až se roztočí rotor a pak to pustil.Úžasná věc na tehdejší dobu se vznesla.Když došlo palivo PIRUETA se propadla a rotor začal brzdit a měkkce to přistálo o 50 m dál do trávy.......


1.JPG

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře