Převzato z www.balharrc.cz

24. červen 2015 | 06.33 |

Den s Dračí letkou

Slet ULL Trutnov20. června 2015 pořádal klub ultralehkého létání Trutnov, Dračí letka Trutnov na letišti ve Volanově již 10. Slet ultralehkých letadel. V programu vystoupilo spoustu zajímavých letadel  z období 1. a 2. světové války, stroje současné i akrobatické speciály. Pro diváky své letecké bitvy bojovali repliky Fokker DR.1. "Rudý baron" a Sopwith Camel, JAK 3 a Fokker Wulf 190. Dále byly připraveny ukázky seskoků parašutistů z AN 22, vystoupení skupiny FOLOW ME se Zlíny 226, nově postavený a zalétaný ULL Bücker BU 131 Jungman z Dračí letky, akrobatické umění pilotů Zlín 50 a Bücker BU 131 Jungman a další.

Hlavní program zahájil ve 13 hodin výstřel z dobového děla příslušníků Klubu vojenské historie Trutnov, vystoupení starosty města a mažoretek NEMESIS Trutnov. Poté  akce pokračovala seskoky parašutistů z letadla Antonov AN 22, který provedl i překrásné průlety nad letištěm a bravurní přistání. Následovali letové ukázky letadel ULL, letecké souboje a akrobatické sestavy.

Mimo hlavní program bylo k vidění i vystoupení, HZS Trutnov, RC Modeláři Trutnov, modeláři LMK Mladé Buky a další. Svou tvář ukázalo i počasí, kdy se střídalo slunečno a zataženo, vítr a bezvětří, sem tam nějaká kapka deště a teploty kolem 15°C. S počasím mohli byt diváci spokojení až do 16 hodiny, kdy se přihnal silný déšť a kroupy trvající cca 15 minut. Diváci kteří vydrželi, viděli i závěr akce a to souboje strojů z 1. světové války Fokker DR.1. "Rudý baron" a Sopwith Camel a modernější stroje z 2.světové války JAK 3 a Fokker Wulf 190.

http://kozlatka.rajce.idnes.cz/Slet_ULL_Trutnov_2015/

https://picasaweb.google.com/103879702687405004927/TrutnovDraciLetka

Setkání leteckých modelářů

LMK Trifid20. 6. 2015 od 13 hodin pořádal LMK Trifid Česká Skalice na modelářském letišti u Knapů v Zájezdu u České Skalice každoroční modelářskou show s názvem "Setkání leteckých modelářů". Letošní akci počasí moc nepřálo a tak mimo členů klubu dorazilo jen málo modelářů. Časté deštivé přeháňky odradili i diváky.

Setkání leteckých modelářů v České Skalici

............konečně hodina bez deště

Setkání leteckých modelářů v České SkaliciSetkání leteckých modelářů v České Skalici

Setkání leteckých modelářů v České SkaliciSetkání leteckých modelářů v České Skalici

Setkání leteckých modelářů v České SkaliciSetkání leteckých modelářů v České Skalici

rychlý úklid před dalším deštěm, .................. a zase slabé zapršení

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře