Zájezd 14.6.2014

20. červen 2014 | 21.31 |

R1

Akce oficiálně začala od 13 hodiny, ale létalo se i dříve. Bohužel letos nám počasí moc nepřálo a tak se jen v dopoledních hodinách čtyřikrát přikrývaly modely před krátkými, avšak vydatný dešti. Díky tomuto počasí dorazilo extrémně málo pilotů i diváků. Dorazili jen piloti z LMK FALEMO, piloti z Frantova a pár dalších. Ale i přes nepřízeň počasí se akce nakonec vydařila. A tak v době dešťů se holt sedělo, jedlo, pilo a povídalo. Rozhodně to nebyl ztracený čas.(až sem převzatý coment od Víti Balhara – www.rcbalhar.cz )

Mé postřehy :                                                                                                                                                                                            1.malá účast?akce se konaly 10 let a takhle to degradovat?To už se těžko bude dávat dohromady,inu uvidíme příští rok......

2.Já jsem zvyklý ze sletů historiků na nějakou modelářskou slušnost.Proto jsem byl docela překvapen když host "přátelského setkání"Olda Barvíř šel do vzduchu se svým větroněm a okamžitě se  mu tam nacpal Petr Knap s modelem..Proč?Vždyť létal soustavně od rána ,tak proč neupřednostnil hosta?Sice se Oldy zeptal,jestli mu to nebude vadit a Olda řekl že ne....(inu co měl dělat.......).

3.Já jsem vzal na setkání model historika NELA 541 B.Dal mi dost práce-více jak rok.Nikde jsem neviděl na sletech,že by se modelář producíroval se zapálenou cigaretou nad modelem jako v tomto případě Petr Knap ( a to foukal vítr)stačí  málo a je propálený potah........"to mně tedy nadzvedlo"!

4.Zarazilo mně ,že ač se vědělo,že dlouholetý člen LMK Trifid Karel Skoupý bude slavit životní výročí,že mu přišlo pogratulovat jenom! pár jedinců( a to dělal svého času  funkci náčelníka......)

5.Divil jsem se ,že Knapovci nevytáli některý se svých skvostných modelů – třeba do garáže, když pršelo.....

6.Byl jsem překvapen vzhledem k tomu,že jsem hodně dlouho neviděl létat Jardu Lukáška jak Jarda bravurně zvládal svého "motoráka" moc se mi to líbílo......gratuluji.

R4

R3

R2

....oslavenc Karel Skoupý.....

R5

 více foto na :

http://kozlatka.rajce.idnes.cz/Skalice_2014/ 

Během odpoledne Vašek Kašpar ( dlouholetý člen LMK TRID ) předvedl skvost - zatím nezalétaný model větroně VSO Orlice o rozpětí cca 3 m. Stavba mu trvala několik let, létat s ním snad začne dříve.Tak Václave – přeji Ti hodně zdaru do záletu......(foto : Jiří Kracík )

P1030618

Vašek

P1030621

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře