Něco z historie klubu LMK TRIFID........

29. leden 2014 | 18.41 |

Historie klubu TRIFID

Počátky klubu leteckých modelářů se rýsovali již před rokem 2000. Několik let před založením klubu, se potkávala parta modelářů na letišti v Miskolezích, na posekané části louky před domem Knapovců v Zájezdě – Česká Skalice nebo na lukách v Jaroměři. Vzájemně si fandili, radili si a předávali si cenné zkušenosti. Nápad o založení klubu se zrodil na přátelském Silvestrovském polétání a rozloučení se starým rokem 1999. Tehdejším předsedou, nebo-li prvním náčelníkem klubu se stal Luboš Knap st., který se nejvíce zasloužil o zrod letecko-modelářského klubu TRIFID.

A jak vlastně vznikl název LMK TRIFID ? V době vzniku  čítal klub cca 26 členu. Mezi nimi byli i bratři Mirek a Petr Hornychovi, spoluzakladatelé a majitelé firmy na výrobu leteckých modelů s názvem TRIFID. A protože přislíbili členům klubu materiální pomoc při výrobě jejich modelů, na jedné z prvních schůzi byl na oplátku z důvodu propagace firmy schválen název klubu dle názvu firmy bratří Hornychových "TRIFID"

Během 11 let se v klubu vystřídalo spousta členů. Někteří do klubu přicházeli, jiní z různých důvodů odcházeli. V roce 2011 členská základna čítá 32 aktivních členů z různých částí východních Čech ( Česká Skalice, Náchod, Jaroměř, Dobruška, Kvásiny, Hradec Králové, Trutnov,..), ale i z Prahy. Mezi členy se najdou modeláři specializující se na různé obory leteckého modelářství jako jsou makety, motorové či elektrické modely, akrobaty, vrtulníky nebo větroně. Najdou se zde i modeláři zabývající se pozemní technikou a to převážně auty jak s motorovým, tak i elektrickým pohonem..

A co LMK TRIFID za krátkou dobu své existence vykonal pro veřejnost ? Každý rok pořádá Slet leteckých modelářů, Drakiádu pro děti z České Skalice a okolí, na Silvestra přátelské polétání a rozloučení se starým rokem. Pro ženy modelářky uspořádal dva ročníky Dámského poháru na letišti Aeroklubu Jaroměř a pro děti se každoročně účastní  Dětských dnů jak v České Skalici, v Jaroměřii, Trutnově či jinde. Členové klubu zorganizovali besedu s pl. Šiškou, létajícího za 2. světové války v Anglii, besedu s piloty letecké základny z Čáslavi či besedu s piloty akrobatické čtyřky z Jaroměře. Řada členů se zúčastňuje soutěží a modelářských akcí pro veřejnost po celé republice.  

O klubu by se dalo psát hodně dlouho, ale účelem této historie je především snaha poděkovat všem, kteří se zasloužili o vznik klubu a byli u těch nejvýznamnějších událostí. Vždyť klub naplnil svou podstatu a funguje tak, jak fungoval ještě před svým založením. Schází se parta modelářů, kteří si vzájemně fandí, radí si a předávají si své zkušenosti. Je třeba poděkovat i těm, kteří šíří dobré jméno klubu na různých soutěžích a předváděcích akcích.

......píše se rok 2005 a budoucí manželé Poláčkovi si kupují videokameru a tady jsou jejich první záběry -

byly to nádherné časy.........

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře