Norimberk 2015

5. únor 2015 | 20.02 |

Spielwarenmesse Nuremberg 2015

Na přelomu ledna a února jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu hraček v Norimberku. Měli jsme opět společný stánek s firmou Dualsky ze Šanghaje v hale 7A.
Na veletrhu měly samostatné stánky ještě české modelářské firmy Alfa model a Hacker, na společném stánku s firmou HEPF byly ještě firmy JETI a Fiala Props.

Počet vystavovatelů a návštěvníků se bez znalosti přesných údajů těžko odhaduje. I při střízlivém odhadu se ale zdá, že zájem je menší, než v minulých létech. Chyběli někteří tradiční vystavovatelé. Některé dříve obsazené řady stánků chyběly, průchody mezi stánky rozhodně nebyly plné. Spíše naopak.
Dávno jsou pryč doby, kdy čínské firmy byly exotické a jejich stánky byly "zašité" na opačném konci výstaviště.
Už také prakticky neexistuje "čínská ulička", která bývala ve vedlejší hale číslo 7. Synové a dcery Východu nyní v hlavní hale pro funkční modelářství převažují.
Kdo se veletrhu účastní pravidelně, musel zaznamenat obrovský nárůst nabídky koptér všeho druhu od nejmenších, které se vejdou do dlaně, až po profi obry. Elektronika se stále rozvíjí a po vyřešení problémů letu se nabídka orientuje na rozšíření možností - to už pak vlastně "jen" programátorská  záležitost.
Veletrh je velmi dlouhý, je otevřeno 6 dní od devíti do šesti.
Pokud bychom měli veletrh zhodnotit, tak asi nezbývá než konstatovat, že klasické modelářství je vytlačováno létajícími hračkami opatřených několika vrtulemi a čím také dál složitější elektronikou. Teprve další vývoj ukáže, jestli je tento směr správný.
Velká sbírka fotek je na Rajčeti:

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře